Objawy przeziębienia i grypy: jak dostrzec różnicę

Czytanie znaków: jak odróżnić objawy grypy od przeziębienia

jak znaleźć klientów?

Objawy grypy uderzają szybko

Grypa często zaskakuje Cię tym, jak szybko pojawiają się objawy i jak poważna może być choroba. Klasycznie grypa zaczyna się nagłym atakiem gorączki, dreszczy, bólów mięśni, łagodnego bólu głowy i zmęczenia. Możesz mieć również inne objawy, takie jak katar i kaszel. Czujesz się kiepsko i szybko czujesz się kiepsko.

Jak długo trwa grypa?

Początek grypy zwykle ma miejsce około jednego do czterech dni po zakażeniu, a objawy zwykle trwają od pięciu do siedmiu dni. Jednak zmęczenie może utrzymywać się przez kilka dodatkowych dni.

Jak długo trwa przeziębienie?

Przeziębienie pojawia się stopniowo i zwykle trwa dłużej niż grypa. Zimne zarazki są zaraźliwe przez pierwsze trzy dni. Podczas gdy kaszel i przekrwienie mogą trwać do trzech tygodni, inne objawy przeziębienia trwające dłużej niż tydzień, takie jak gorączka, dyskomfort w klatce piersiowej lub ból zatok, mogą być oznaką infekcji bakteryjnej lub zatok.

Jeśli doświadczasz długotrwałych objawów, nie ignoruj ​​ich. Porozmawiaj z lekarzem. Mogą pomóc zdiagnozować problem i zalecić plan leczenia. Teleporady.

Suchy kaszel zwiastuje grypę

Podczas gdy kaszel jest zarówno objawem przeziębienia, jak i objawem grypy, rodzaj kaszlu, którego doświadczasz, jest bardzo różny. Grypa powoduje suchy kaszel, który nie powoduje odkrztuszania śluzu. Ale przeziębienie często powoduje wydzielanie śluzu, więc kaszel z mokrą flegmą jest powszechny.

Ból gardła, kichanie lub zatkany nos to częstsze objawy przeziębienia

Jeśli masz te objawy, najprawdopodobniej masz przeziębienie. Podczas gdy kichanie lub zatkany nos może towarzyszyć grypie, są one bardziej powszechne podczas przeziębienia.

Grypie towarzyszy ból mięśni

Bóle są bardzo częste w przypadku grypy, ale rzadko w przypadku przeziębienia. Jeśli masz gorączkę i odczuwasz ogólny ból, prawie na pewno jest to grypa.

Ekstremalne zmęczenie jest charakterystycznym objawem grypy

Jeśli przeciągasz się lub odczuwasz skrajne zmęczenie, prawdopodobnie jest to spowodowane grypą. Czasami będziesz czuć się wyczerpany przez kilka dni, nawet po ustaniu innych objawów grypy. Z drugiej strony przeziębienie rzadko powstrzymuje Cię przed wykonywaniem codziennych zadań.

Wszyscy mieliśmy przeziębienia i wiemy, że możesz dostać lekkiej gorączki, bólu lub kaszlu. Ale jeśli czujesz się jak potrącona przez ciężarówkę, bardziej prawdopodobne jest, że masz grypę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *