Podstawy udzielania pierwszej pomocy

***

Generowanie leadów jako pomysł na pozyskanie nowych klientów. Neocraft to specjaliści w kategorii lead generation.

***

Nauka podstawowych technik udzielania pierwszej pomocy może pomóc w radzeniu sobie w nagłych wypadkach. Możesz być w stanie utrzymać osobę oddychającą, zmniejszyć ból lub zminimalizować konsekwencje urazu lub nagłej choroby do czasu przybycia karetki. Może to dla nich oznaczać różnicę między życiem a śmiercią.

Dobrym pomysłem jest odbycie kursu pierwszej pomocy, aby móc rozpoznać nagły wypadek i udzielić podstawowej pierwszej pomocy do czasu przybycia profesjonalnej pomocy.

Pierwsza pomoc krok po kroku

Bezpieczeństwo

  • Zawsze należy zapewnić bezpieczeństwo przede wszystkim sobie, a następnie osobie poszkodowanej. Pamiętaj: dobry ratownik do żywy ratownik!

Świadomość

  • Czy osoba poszkodowana jest świadoma? Reaguje, kiedy do niej mówisz, dotykasz rąk lub ściskasz ramię?
  • Czy osoba poszkodowana oddycha?

*** Apartamenty na wynajem Wrocław ***

112

  • Zadzwoń po pomoc – 112. Nie zapomnij odpowiedzieć na pytania zadane przez operatora.

Przytomny poszkodowany

  • Jeśli dana osoba reaguje, jest przytomna, a jej drogi oddechowe są czyste, oceń, jak możesz jej pomóc w przypadku jakiegokolwiek urazu.

Nieprzytomny poszkodowany

  • Jeśli osoba nie reaguje i jest nieprzytomna, musisz sprawdzić jej drogi oddechowe, otwierając usta i zaglądając do środka. Gdy ich usta są czyste, delikatnie odchyl głowę do tyłu (podnosząc podbródek) i sprawdź, czy oddycha. Jeśli drogi oddechowe nie są czyste, połóż osobę na boku, otwórz usta i usuń zawartość, a następnie odchyl głowę do tyłu i ponownie sprawdź, czy oddycha.

Sprawdź oddech

  • Sprawdzaj oddech osoby poszkodowanej przez ruchy klatki piersiowej szuka (w górę i w dół). Słuchaj, zbliżając ucho do ust i nosa. Poczuj oddech, kładąc rękę na dolnej części klatki piersiowej. Jeśli osoba jest nieprzytomna, ale oddycha, obróć ją na bok, ostrożnie upewniając się, że głowa, szyja i kręgosłup są w jednej linii. Monitoruj ich oddech, dopóki nie przekażesz osoby służbom pogotowia ratunkowego.

Resuscytacja

  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa – jeśli dorosły jest nieprzytomny i nie oddycha, upewnij się, że leży płasko na plecach, a następnie umieść jedną ręce (jedna na drugiej) na środku klatki piersiowej. Uciskaj mocno i płynnie (do jednej trzeciej głębokości klatki piersiowej) 30 razy. Daj dwa oddechy. Aby nabrać oddechu, delikatnie odchyl głowę do tyłu, unosząc podbródek. Zaciśnij ich nozdrza, mocno umieść otwarte usta na otwartych ustach poszkodowanej osoby i mocno dmuchnij w usta. Kontynuuj 30 uciśnięć i dwa oddechy z szybkością około pięciu powtórzeń w ciągu dwóch minut, aż przekażesz je w ręce ratowników lub innej przeszkolonej osoby lub do momentu, gdy osoba, którą reanimujesz, odpowie.

Defibrylator

  • Defibrylator- dla nieprzytomnych osób dorosłych, które nie oddychają, zastosować automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED), jeśli jest dostępny. Są dostępne w wielu miejscach publicznych, klubach i organizacjach. AED to urządzenie, które dostarcza porażenie prądem, aby przywrócić normalne bicie serca. Urządzenia są bardzo proste w obsłudze. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami i zdjęciami na maszynie i na opakowaniu elektrod, a także podpowiedziami głosowymi. Jeśli osoba zareaguje na defibrylację, obróć ją na bok i przechyl głowę, aby utrzymać drogi oddechowe. Niektóre defibrylatory AED mogą nie być odpowiednie dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *